Sport

Shënohet goli i parë në ndeshjen Greqi – Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 22:18 | 12 June 2022

Në ndeshjen mes Greqisë dhe Kosovës kanë kaluar rreth 70 minuta.

Në minutën e 71-të, Giakoumakis i ka kaluar grekët në epërsi për 1:0.

Kosova po e zhvillon sonte ndeshjen e fundit për muajin qershor në Ligën e Kombeve.

Në Volos, Kosova është mysafire e Greqisë në stadiumin “Panthessaliko”.

Ndryshe, kjo ndeshje është e vlefshme për grupin 2 të Ligës C të Kombeve.

Të tjera