Sport

Shënohet goli i dytë në gjysmëfinalen mes Italisë dhe Spanjës

Autori: Gazeta inFokus 21:42 | 06 October 2021

Italia dhe Spanja po luajnë aktualisht në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘San Siro’ në Milano, kombëtarja e Spanjës e ka dyfishuar rezultatin 2-0 në minutën e 45’.

Edhe golin e dytë për spanjollët e ka realizuar Ferran Torres në minutën 45+2’.

Ndryshe, Italia po luan me një lojtar me pak nga minuta e 42’.

Kjo pasi mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, u përjashtua nga loja me karton të kuq, pas dy të verdhëve./Gazeta inFokus/

 

Të tjera