Lajme

Shembet edhe një ndërtesë tjetër në Durrës me shpërthim të kontrolluar

Autori: Gazeta inFokus 18:06 | 04 December 2019

Është shembur ndërtesa tjetër 5 katëshe në Shkozet të Durrësit.

Shembja e kësaj ndërtese është bërë me shpërthim të kontrolluar nga forcat xhenio, pasi kishte marrë dëmtime të mëdha në strukturë për shkak të tërmetit.

Megjithëse shpërthimi ka qenë i fortë, rreth tre kate të kësaj banese kanë qëndruar në këmbë, dhe shembja e tyre do të bëhet me fadroma.

Të tjera