Lajme

Sfidat e komunitetit rom, Kurti sot takohet me përfaqësuesit e tyre

Autori: Gazeta inFokus 08:11 | 22 June 2022

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës të mërkurën do të bashkëbisedojë me përfaqësuesit e komunitetit rom.

Takimi i Kurtit me përfaqësuesit e komunitetit rom do të nis në ora 14:00.

Temë diskutimi do të jenë sfidat me të cilat përballet ky komunitet në Kosovë.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, do të bashkëbisedojë me përfaqësuesit e komunitetit rom për sfidat dhe mundësitë e këtij komuniteti, në tryezën e organizuar nga Zyra për Çështje të Komuniteteve në Zyrën e Kryeministrit.VENDI: Ndërtesa e Qeverisë KOHA: 14:00″, thuhet në njoftimin e zyrës së kryeministrit.

Etiketa:

Të tjera