Lajme

Sekuestrohet një armë e modifikuar me municion në Sllatinë

Autori: Gazeta inFokus 19:27 | 12 October 2021

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht zyrtarët e stacionit policor të Fushë Kosovës, sot rreth orës 16:30, kanë kryer një operacion bastisje në një shtëpi në fshatin Sllatinë në Fushë Kosovë, ku kanë arritur që të gjejnë dhe të sekuestrojnë:

-një pushkë gjysmëautomatike ( e modifikuar) dhe

-3 fishekë,

Ndaj personit të dyshuar, është inicuar rast për armëmbajtje paleje dhe i njëjti është proceduar më tej, sipas rekomandimit të prokurorit të shtetit.

Të tjera