Sport

Rikthehet ‘Luani’ i Kosovës, gati për ndeshje

Autori: Gazeta inFokus 19:56 | 30 September 2021

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova, apo i njohur ndryshe edhe si ‘Luani’ i Kosovës e ka lenë pas lëndimin dhe është rikthyer për të luajtur përsëri, shkruan Gazeta inFokus.

Zhegorva pas 7 javëve gjendet në bankë rezervë për Baselin, në takimin që ekipi zviceran do ta luaj sonte ndaj K. Almaty në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Konferencës.

Kjo ndeshje nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘St. Jakob-Park’ në Basel.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij dueli./Gazeta inFokus/

Të tjera