Rozë

Reperi amerikan dënohet me 55 vite burg

Autori: Gazeta inFokus 08:29 | 24 July 2019

Reperi amerikan Tay-K është dënuar me 55 vite heqje lirie dhe 21 mijë dollarë gjobë. Vendimi është marrë nga Gjykata e Tarrant në Teksas, ku 19 vjeçari u dënua për një vrasje të ndodhur në vitin 2016-të dhe tre grabitje të dhunshme.

Taymor McIntyre u gjet fajtor për vrasjen e Ethan Walker, 21 vjeç, së bashku me gjashtë persona të tjerë, të cilët ishin organizuar për të grabitur para dhe drogë në shtëpinë e viktimës. Tay-K deklaroi se nuk ishte ai personi që kishte shkrepur armën, por gjykata e hodhi poshtë pretendimin e tij.

Tay-K u bë i njohur me këngën “The Race”, e cila u bë pjesë e listës Billboard Hot 100 dhe u certifikua me ‘Platinum’.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Nëse doktor Mitrev do të përdorte hemofiltrimin me qëllim që të mashtruar pacientët, do t’i kishte mashtruar të gjithë 1738…

Të tjera