Sport

Renditja e Superligës së Kosovës pas xhiros së gjashtë, ja cila skuadër kryeson

Autori: Gazeta inFokus 18:50 | 26 September 2021

Me tri ndeshjet e zhvilluara pasditen e së dielës është mbyllur edhe xhiroja e gjashtë e elitës së futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Derbin e anamoravës e ka fituar Gjilani që ka mposhtur Dritën me rezultat 2-0, në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Prishtina ka triumfuar në udhëtim te Feronikeli me rezultat të thellë 4-0, kurse Malisheva dhe Ballkani i kanë ndarë pikët, pasi kanë luajtur baras 0-0.

Pas javës së gjashtë, Superligës së Kosovës i prinë Ballkani me 12 pikë, ndjekur nga Malisheva, Drita e Drenica me nga 11 sosh.

Gjilani renditet i pesti me 9 pikë, kurse Prishtina zë vendin e gjashtë me 8 sosh, ndërkaq Feronikeli zbret në pozitën e shtatë me 6 pikë.

Ulpiana pozicionohet e teta me 5 pikë, ndjekur nga Dukagjini me 3 sosh, aq sa ka edhe Llapi që mbetet i fundit në tabelë.

Me poshtë keni renditjen e elitës së futbollit kosovar pas xhiros së gjashtë./Gazeta inFokus/

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "Team 1. MP w D FC Ballkani G 2. 6 3 Pts 3 Malisheva 0 3. 6 8:4 3 12 2 Drita 1 4. 8:3 6 3 11 2 Drenica 1 6 5:3 5. 3 11 2 1 Gjilani 6. 7:6 6 11 2 3 Prishtina 1 7. 7:5 6 2 9 2 Feronikeli 2 8 9:6 6 8 2 0 KF Ulpiana 4 6 4:8 1 6 2 3 Dukagjini 10. 6 7:10 5 0 KF Llapi 3 3 6 4:7 0 3 3 3 2:9 3"

Të tjera