Sport

Reali gjunjëzon Chelsean në shtëpi, kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Autori: Gazeta inFokus 23:13 | 18 April 2023

Real Madridi ka kaluar pa ndonjë problem në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Kampioni në fuqi e ka eliminuar Chelsean në fazën çerekfinale të kësaj gare.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Stamford Bridge” përfundoi me rezultatin 0:2.

-Advertisement-

Me të njëjtin rezultat “Los Blancos” kishin triumfuar edhe në ndeshjen e parë, për të kaluar kështu në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 4:0.

Për skuadrën e Carlo Ancelotti sonte të dy golat e fitores u shënuan nga Rodrygo, në minutat 58 dhe 80.

Real Madridi në gjysmëfinale do të takohet me fituesin mes Bayern Munichit dhe Manchester Cityt.

Ndeshja e parë çerekfinale mes këtyre dy skuadrave u fitua nga “Qytetarët” me rezultatin 3:0. Ndeshja e dytë do të zhvillohet nesër mbrëma.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
EURO 2024 dhe Serie A, dy ekskluzivitetet absolute të Artmotion këtë vit

Të tjera