Sport

Reali frikësohet nga ylli i ri i Barcelonës, Ancelotti beson se nga ai mund të jetë rreziku më i madh sot

Autori: Gazeta inFokus 12:42 | 28 October 2023

Sot do të zhvillohet “El Clasico” i parë për sezonin 2023/24 në La Liga.

Barcelona do të jetë nikoqire e Real Madridit, me ndeshjen që do të zhvillohet nga ora 16:15. Ndeshja i takon javës së 11-të, shkruan Gazeta Express.

Siç pritej, të dy klubet kanë bërë kërkimet e tyre për njëra-tjetrën dhe të dy grupet e skautëve kanë zgjedhur rrezikuesit për secilën skuadër.

-Advertisement-

Kuptohet, Jude Bellingham është më i rrezikshmi edhe nga perspektiva e Barcelonës, pasi ai po kalon në formë të lartë për Real Madridin deri më tani këtë sezon, ndërsa Vinicius Junior shihet si një kërcënim tjetër.

Sipas “Marca”, pavarësisht se Barcelona ka në ekipin e tyre lojtarë si Robert Lewandowski, Joao Felix etj, Real Madridi është më i kujdesshëm ndaj kërcënimit të paraqitur nga Fermin Lopez, i cili po kalon një sezon të jashtëzakonshëm te katalanasit.

Carlo Ancelotti dhe stafi i tij stërvitor thuhet se besojnë se 20-vjeçari mund të jetë rreziku më i madh nga Barça.

Fermin pritet të luajë nga minuta e parë, kështu që mbetet për t’u parë nëse ai do t’i shkaktojë Real Madridit probleme.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vrasja e Lulzim Fejzullahut, vjen reagimi i parë nga ministrja Haxhiu

Të tjera