Sport

Reali “blindon” mbrojtësin brazilian, klauzola e largimit e paimagjinueshme

Autori: Gazeta inFokus 15:03 | 23 January 2024

Eder Militao do të jetë pjesë e Real Madridit deri në vitin 2028. Klubi “galaktik” ka zyrtarizuar arritjen e marrëveshjes me mbrojtësin brazilian, i cili do të vijojë të japë kontributin e tij me “Los Blancos”. Militao u bashkua me Realin në vitin 2019, kur ishte 21 vjeç dhe me paraqitjet e tij konsiderohet si një nga mbrojtësit më të mirë në botë.

Braziliani ka fituar 9 tituj: 1 Champions League, 1 Kupën e Botës për Klube, 1 Superkupë Europe, 1 Copa del Rey dhe 3 Superkupa Spanje.

Militāo ka luajtur 143 ndeshje me ekipin tonë, në të cilat ka shënuar 11 gola dhe është ndërkombëtar me Brazilin, skuadër me të cilën ka luajtur 30 ndeshje dhe me të cilën ka fituar Kupën e Amerikës në vitin 2019.

-Advertisement-

Ajo çka bie në sy është se klauzola e Militaos është 1 miliard euro, një shifër e paarritshme nga asnjë klub, duke konfirmuar se mbrojtësi konsiderohet pjesë e rëndësishme e projektit të klubit madrilen.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta

Të tjera