Sport

Real Madridi e fiton ‘El Clasicon’ ndaj Barcelonës

Autori: Gazeta inFokus 18:12 | 24 October 2021

Skuadra e Real Madridit ka arritur ta mposhtë Barcelonën me rezultat minimal 2-1, në duelin e vlefshëm për xhiron e 10-të në La Liga, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin e zhvilluar në ‘Cam Nou’, golat për ‘Los Blancos’ i realizuan David Alaba (32’) dhe Lucas (90+4’), kurse golin e vetëm për vendasit e shënoi Sergio Aguero (90+7’)

Pas kësaj fitoreje, Real Madridi kryeson me 20 pikë, kurse Barcelona mbetet e teta me 15 sosh./Gazeta inFokus/

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKS-ja kërkon nga Institucionet që sigurimi për bujqit të bëhët obligativ

Të tjera