Lajme

Reagon Ganimete Musliu: Destabilizimi i Kosovës nuk i konvenon askujt përveç Serbisë

Autori: Gazeta inFokus 21:52 | 31 July 2022

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka thënë se për çdo vendim duhet maturi politike dhe se destabilizimi i Kosovës nuk i konvenon askujt përveç Serbisë.

Musliu tha tutjet se Destabilizimi i Kosovës nuk i konvenon askujt përveç Serbisë.

Postimi i saj i plotë:

Për çdo vendim na duhet pjekuri dhe maturi politike.

Destabilizimi i Kosovës nuk i konvenon askujt përveç Serbisë!

Ndryshe për situatën e krijuar në Veri të vendit ka reaguar edhe kryeministri Kurti i cili ka akuzuar, Vuçiqin dhe Petkoviçin për situatën e krijuar sot.

Të tjera