Sport

Reagimi emocionues i prindërve të Florian Markut, pasi i biri i tyre u bë kampion bote

Autori: Gazeta inFokus 16:06 | 26 September 2021

Florian Marku mbrëmjen e së shtunës shkroi historinë, duke u shpallur kampion bote në boks në kategorinë e peshave të mesme në IBF, shkruan Gazeta inFokus.

Boksieri shqiptar arriti ta mund boksierin ukrainas, Maxim Prodan, pas 10 raundeve me vlerësimin e gjyqtarëve.

Pas këtij triumfi Marku bëri krenarë të gjithë shqiptarinë, por tejet të lumtur me suksesin e tij ishin edhe prindërit e tij.

Nëna e Florian Markut bëri një postim në facebook, ku shkruajti “Urime shpirti i mamit”, e me pas babai i boksierit shqiptar bëri ripost postimin e gruas së tij dhe shkruajti ”Na nderove si gjithmonë o shpirt’.

Më poshtë keni postimin e nënës dhe babait të Florian Markut./Gazeta inFokus/

Të tjera