Lajme

QKMK: Nesër mos ua mësyni pikëkalimeve kufitare me Serbinë, ka protesta

Autori: Gazeta inFokus 13:16 | 24 May 2024

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar (QKMK), ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme, në pikëkalimet kufitare me Serbinë, nga territori serb, do të mbahen protesta.

Në njoftimin e saj, QKMK kërkon nga qytetarët që të mos përdorin këto pikëkalime, por të përdorin hyrje-dalje tjera.

“Njoftohen të gjithë qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes Pikë Kalimeve Kufitare me SRB, se në pjesën e SRB, për nesër, datë 25 maj 2024, janë paralajmëruar protesta. Ju inkurajojmë që të përdorni PKK tjera për qarkullim”, ka thënë QKMK.

-Advertisement-

QKMK tha se ky njoftim vlen deri në një njoftim tjetër.

Për çdo informatë shtesë kontaktoni e telefonit në QKMK: 045198000, 045198606 dhe pa pagesë 080050095

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Afati i fundit për regjistrime në programin MSc. Data Science & Analytics në UNI – Universum International College – Powered…

Të tjera