Sport

Publikohen formacionet të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve mes Belgjikës dhe Francës

Autori: Gazeta inFokus 19:38 | 07 October 2021

Kombëtarja e Belgjikës dhe ajo e Francës takohen sonte në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Ballafaqimi mes belgëve dhe francezëve nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në ‘Allianz Stadium’ në Torino.

Tashmë gjithçka është gati për këtë përballje dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Ndryshe, fituesi i kësaj ndeshjes në finale do të takohet me Spanjën që mbrëmë e ka mposhtur Italinë me rezultat 2-1.

Më poshtë keni 11-shet startuese të takimit mes Belgjikës dhe Francës./Gazeta inFokus/

Të tjera