Sport

PSG i plotëson dëshirën trajnerit, Ziyech zbarkon në Paris

Autori: Gazeta inFokus 10:48 | 31 January 2023

Hakim Ziyech do të jetë lojtari më i ri i PSG.

Ai ndodhet në Paris, ku mbërriti mbrëmjen e të hënës për të finalizuar detajet e transferimit të tij te parizienët, të cilat ende nuk janë bërë publike.

29-vjeçari ishtë në qendër të merkatos, pasi për të kishte interes nga Roma dhe Milan dhe në fund vendosi të largohej nga Chelsea, por jo në Itali.

Transferimi i tij te PSG ishte vërtet surprizë, pasi parizienët punuan në heshtje dhe brenda pak ditësh ia dolën për të bindur marokenin.

Kjo lëvizje u thjeshtua akoma edhe më shumë pasi Chelsea kishte nevojë të largonte disa lojtarë për të rregulluar organikën dhe financat pas merkatos së “shfrenuar” në muajin janar.

Etiketa:
Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera