Sport

PSG e mposhtë Manchester Cityn, Messi realizon golin e parë me parisienët

Autori: Gazeta inFokus 22:58 | 28 September 2021

Skuadra e PSG-së e ka fituar përballjen me Manchester Cityn me rezultat 2-0, në takimin e vlefshëm për xhiron e dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Parisienët kanë triumfuar para publikut te vet me golat e realizuar nga Idrissa Gueye (8’) dhe Lionel Messi (74’).

Për Messin ky ishte goli i parë prej transferimit të tij nga Barcelona te PSG.

Pas kësaj fitoreje, PSG renditet i pari në Grupin A me 4 pikë, kurse City mbetet i treti me 3 sosh./Gazeta inFokus/

 

Të tjera