Shëndetësi

Pse është më e rrezikshme vegeta se sa kripa?

Autori: Gazeta inFokus 10:24 | 12 May 2017

Shumë mjeko thonë se përdorimi i tepërt i  vegetës është më i rrezikshëm se i kripës.

Arsyeja qëndron prapa mëlmesave të shumta që përmban vegeta.

Gjithashtu, mjekët thonë se vegeta përmban sasi të madhe të kripës Brenda saj andaj kur përdoret shumë është e rrezikshme, transmeton Indeksonline.

Mjekët sugjerojnë që në vend të vegetës, gjellëve ti shtohen mëlmesa të freskëta dhe një sasi e vogël e kripës në mënyrë që të evitojmë problemet shëndetësore.

Etiketa:
Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera