Lajme

Prizrenasja sulmohet fizikisht nga kunati

Autori: Gazeta inFokus 10:37 | 26 November 2021

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Prizren, për shkak se i njëjti e ka sulmuar fizikisht gruan e vëllait të tij.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor, teksa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Prizren, 25.11.2021 – 11:13. Viktima femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje verbale në familje, është sulmuar fizikisht nga kunati i saj i dyshuari mashkull kosovar. Viktima ka pranuar trajtim mjekësorë, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Të tjera