Sport

Prishtina e nis me fitore sezonin pranveror, mposht Feronikelin ’74

Autori: Gazeta inFokus 15:13 | 11 February 2024

Skuadra e Prishtinës po vazhdon me formë fantastike, ku e nisi me fitore sezonin pranveror në Superligën e Kosovës.

Skuadra nga kryeqyteti triumfoi si nikoqire e Feronikelit ’74, me rezultat 2-0.

Jalen Blesa i dha epërsinë bardhekaltërve në minutën e 22-të. Pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-0.

Golin e fitores e shënoi Mërgim pefqeli nga penalltia në minutën e 58-të.

-Advertisement-

Me këtë fitore, Prishtina është ngritur në vendin e katërt në tabelë me 29 pikë, ndersa Feronikeli ’74 ka 21 pikë dhe renditet në vendin e shtatë./IndeksOnline

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Kryetari Përparim Rama pjesë e ‘Mayor’s Talk’

Të tjera