Lifestyle

Princesha japoneze heq dorë nga statusi i saj mbretërorë, për t’u martuar me njeriun që do (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 12:11 | 17 May 2017

Një princeshë japoneze është e gatshme të heqë dorë nga statusi i saj mbretërorë, vetëm për t’u martuar me njeriun që ajo dashurin.

Princesha Mako, mbesa e perandorit të Japonisë, është duke u martuar me të dashurin e saj, Kei Komuro i cili është një punëtor plazhi-turistik, transmeton Indeksonline.

Njeriu i cili “ia vodhi” zemrën princeshë ishte një shok i studimeve në Universitetin Ndërkombëtarë të krishterë në Tokia, ku princesha 25 vjecare edhe u diplomua.

Por, tash pasi ata u dakorduan të martohen, ajo do humbas statusin e saj të princeshës dhe do kthehet në një njeri të thjeshtë.

Princesha dhe i dashuri i saj, janë takuar para 5 viteve në një restorant në Shibuya në Tokio rreth pesë vite më parë në një ndej ku flitet për studimet jashtë vendit dhe që nga ajo kohë thuhet se janë shoqëruar së bashku, ndërsa në muajt e fundit ata janë parë shumë më shpesh së bashku.

Çfarë është transplantimi i flokëve?

Të tjera