Rozë

Pretendohet se kanë ndodhur incidente gjatë xhirimeve të serialit “Squid Game 2”, reagon Netflix

Autori: Gazeta inFokus 14:36 | 27 January 2023

Tre persona janë lënduar gjatë xhirimeve të serialit real “Squid Game” nga Netflix.

Pas suksesit absolut të këtij seriali, Netflix mendoi të realizojë një Squid Game të dytë i cili do të jetë një shfaqje reale me një kast jo aktorësh të vërtetë.

Por sipas BBC të paktën 3 prej tyre morën trajtim mjekësor pasi u lënduan gjatë xhirimeve, ndonëse Netflix thotë se nuk kanë marrë dëmtime të rënda.

Shfaqja, e bazuar në serialin hit të Koresë së Jugut, po xhirohet në Cardington Studios në Bedfordshire.

Gjiganti i transmetimit tha se tre persona u trajtuan për lëndime të lehta mjekësore.

Ne kujdesemi thellësisht për shëndetin dhe sigurinë e kastit dhe ekipit tonë.

Një zëdhënëse e Netflix tha se mjekët ishin në xhirime gjatë gjithë kohës dhe se ishte investuar në të gjitha kushtet e duhura të sigurisë. Shfaqja paraqet 456 garues që konkurrojnë për një çmim prej 4.56 milionë dollarësh.

Seriali tregon historinë e konkurrentëve të zhytur në borxhe që konkurrojnë për çmimin e madh në një seri vdekjeprurëse lojërash të shtrembëruara për fëmijë.

Ajo mban rekordin si seriali më i popullarizuar i Netflix i të gjitha kohërave dhe u transmetua nga 111 milionë përdorues në 28 ditët e para të fillimit të tij. Një seri e dytë u njoftua në qershor.

Etiketa:
Vip Card e Petrol Company ofron tri herë zbritje

Të tjera