Lajme

Policia nuk ndalet, gjobit mbi një mijë qytetarë për mosrespektimin e masave anti-Covid19

Autori: Gazeta inFokus 11:05 | 30 April 2021

Policia e Kosovës nuk po i ndal gjobat ndaj atyre që nuk po e respektojnë̈ ligjin kundër koronavirusit, shkruan Gazeta inFokus.

Në 24 orët e fundit policia e Kosovës ka shqiptuar 1,013 gjoba për këta persona.

Zhduken dy vajza të mitura, gjyshërit i lajmërojnë në polici

Përmes raportit behet e ditur se personat janë̈ dënuar pasi nuk kishin zbatuar masat që parasheh ligji për luftimin dhe parandalimin e pandemisë̈.

Ndërsa gjatë ditës së djeshme nga 3,262 testime për koronavirus janë̈ shëruar 449 persona dhe janë̈ infektuar 269 të tjerë̈. /Gazeta inFokus/

Të tjera