Fokus

Policia jep detaje për gjuajtjen me a*më në Graçanicë

Autori: Gazeta inFokus 17:12 | 16 April 2024

Pak më parë Gazeta Infokus ka raportuar për gjuajtje me armë në rrugën Graçanicë-Llapnasellë.

Sipas raportimeve dy automjete janë përplasur dhe kanë filluar të qëllojnë me a*më.

Derisa rastin për Infokus e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

-Advertisement-

Ajo tha se nuk ka të lënduar nga ky rast derisa policia ka arrestuar dy persona që kanë qenë të përfshirë në rast.

“Rreth orës 15:00 policia ka marrë informatën për të shtëna me armë në rrugën Llapnasellë -Graqanicë.  Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes  dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen. Bazuar në informacionet fillestare nuk raportohet për persona të lënduar. Deri tani në stacion policor janë shoqëruar në stacion dy persona të cilët dyshohet se  kanë qenë të përfshirë.  Aktualisht hetuesit policor në koordinim me prokurorin e shtetit po ndërmarrin veprimet e nevojshme për zbardhjen e rastit.“, deklaroi Ahmeti për Infokus.

Ndryshe më poshtë gjeni pamje nga vendi i ngjarjes:

Pamje nga vendi i ngjarjes ku pati gjuajtje me a*më, qëllohet “Golf VII” afër Graçanicës

 

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera