Lajme

Policia gjobit afër 2 mijë qytetarë dhe arreston 13 persona

Autori: Gazeta inFokus 11:46 | 12 May 2021

Policia e Kosovës ka shqiptuar 1,922 gjoba ndaj të gjithë atyre që nuk po e respektojnë ligjin, shkruan Gazeta inFokus

Në 24 orët e fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 740 gjoba për personat që nuk i kanë zbatuar masat që parasheh ligji për luftimin dhe parandalimin e pandemisë.

Ndërsa për shkelësit e rregullave të trafikut u shqiptuan 1,182 gjoba.

Gjithashtu, gjatë ditës së mërkurë janë arrestuar 13 persona, 8 persona në mbajtje dhe 4 janë dërguar në vuajtje të dënimit. /Gazeta inFokus/

Të tjera