Lajme

Policia e Kosovës vendoset në fshatin Rudar, afër Leposaviqit!

Autori: Gazeta inFokus 22:35 | 31 July 2022

Rreth tri kilometra larg fshatit Rudar në Leposaviq janë vendosur njësi të Policisë së Kosovës

Në Rudar janë vendosur makineritë e rënda të mbushura me zhavor nga qytetarët serbë të asaj ane, ndërsa REL raporton se janë parë edhe qytetarë te maskuar në këto zona dhe të njëjtit kanë vendosur makineritë e rënda.

Rruga e cila të dërgon drejtë Leposaviqi është e bllokuar. Një situatë e njëjtë është edhe në rrugën e cila dërgon drejt Zubin Potokut. Më saktësisht në këtë komunë në fshatin Zupq janë krijuar bllokada të tjera për të mos lejuar qarkullimin me automjete.

Të tjera