Lajme

Policia e Kosovës e hap bllokun, kështu i dënon 500 persona

Autori: Gazeta inFokus 10:13 | 07 October 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë gjobitur persona të cilët nuk kanë respektuar ligjin, shkruan Gazeta Infokus.

Më saktësisht janë gjobitur 580 persona që nuk kanë respektuar masat që parasheh parandalimin dhe luftimin e Covid-19.

Ndërsa janë shqiptuar edhe 1 386 tiketa trafiku, 21 aksidente kanë ndodhur me të lënduar dhe 41 aksidente tjera kanë ndodhur me dëme materiale.

Në 24 orët e fundit  janë arrestuar 25 persona, 13 të tjerë janë dërguar në mbajtje dhe 4 persona janë në vuajtje të dënimit./Gazeta Infokus/

Të tjera