Lajme

Policia apelon për kujdes në trafik pas reshjeve të shiut

Autori: Gazeta inFokus 10:00 | 23 April 2024

Policia e Kosovës ka apeluar pjesëmarrësit në trafik për kujdes të shtuar gjatë vozitjes pas reshjeve të shiut.

Përmes një postimi në Facebook, Policia ka kërkuar përshtatje të shpejtësisë.

“Bazuar në situatën e tanishme ku kemi ndryshim të kushteve atmosferike dhe reshje të shiut, Policia e Kosovës APELON tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik, në veçanti shoferëve të automjeteve për kujdes të shtuar, përshtatje të shpejtësisë me kushtet atmosferike dhe me gjendjen e rrugës, mbajtje të distancës mes mjeteve si dhe ngadalësim gjatë lëvizjes në rrugë të mbuluara me ujë”, thuhet në njoftim.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vetëm edhe 4 ditë nga Bootcamp me Alan Greenberg, ish-Drejtorin për Edukim në Apple, Apliko Tani

Të tjera