Lajme

Polici serb e quan Kosovën “Metohi”, nuk u suspendua nga puna

Autori: Gazeta inFokus 22:03 | 20 May 2020

Zlatko Cvejic është serbi i cili e vesh çdo ditë uniformën dhe merr rrogë nga Policia e Republikës së Kosovës, madje ai shërben në njësit të trafikut në Prishtinë.

Zlatko Cvejic ende vazhdon punën si polic në shtetin e Kosovës edhe pse nuk e njeh si të tillë.

Këtë e dëshmon fotografia që ai ka postuar në Facebook gjatë një festë familjare, të shoqëruar me mbishkrimin ‘Kosova Metohijë’ me datën 08.12.2019.

Kujtojmë se ditëve të fundit, disa policë janë suspenduar nga detyra për shkak të postimeve të papërshtatshme në rrjetet sociale.

Të tjera