Sport

Pogba në telashe, rrezikon debutimin në 15 gusht

Autori: Gazeta inFokus 07:19 | 26 July 2022

Rrezikon të nisë me një ndalesë kampionati i Paul Pogba me Juventusin ku u rikthye pas 5 viteve te Man. United.

Dëmtimi i pësuar në menisk po rezulton më i rëndë se sa u mendua fillimisht dhe mesfushori francez sipas të gjitha gjasave do të mungojë në debutim kundër Sassuolos në 15 gusht.

Sipas komunikatës se Juventusit, lojtari ka pësuar një dëmtim në pjesën e jashtme të meniskut. Gjatë orëve të ardhshme do t’u nënshtrohet testeve shtesë por do të qëndrojë i veçuar nga skuadra.

Etiketa:

Të tjera