Lajme

Përplasje në Kuvend, deputetët e opozitës nga ulëset e kundërshtojnë Mimoza Kusarin

Autori: Gazeta inFokus 10:46 | 26 April 2021

U.d e shefit të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila derisa po deklarohej sot në Kuvend të Kosovës është kundërshtuar nga deputetët e opozitës që i kanë reaguar fjalimit të saj, raporton Gazeta Express.

“Kolegët e mi kur të dalin në foltore të reflektojnë edhe njëherë në pamjen e Kuvendit, ajo që ka ndodhë në zgjedhjet e 14 shkurtit nuk mund të shkojë pa asnjë reflektim. Ky nuk ka ndodh në formatin si ulemi ne këtu, por edhe në mënyrën se si ne qeverisim, ju inkurajoj sa herë të vini ta shihni se çka do të thotë ndryshimi”, ka thënë Mimoza Kusari.

“Sa i përket lirisë së mediave, ai indeks që është prezantuar është në vitin 2020-të. Të gjuhemi dhe të flasim pa asnjë fakt, nja një ish-ministër I Qeverisë që ishte përgjegjës që sipas planeve të tij nuk dështoi sa duhet, po duhet të bëhen spekulime që vënë hije të zezë mbi Qeverinë”, tha e njëjta.

Derisa Mimoza Kusari po fliste për deputeten Adelina Grainca të njëjtës në vazhdimësi i kanë reaguar deputetët e opozitës.

Të njëjtët nuk janë kuptuar mirë se çka i kanë thënë Kusarit megjithatë, e njëjta nuk e ka ndalur fjalimin e saj.

Të tjera