Fokus

Përparim Rama injoron seancën e jashtëzakonshme ku do të kundërshtohej nga asamblistët e LDK-së

Autori: Gazeta inFokus 16:05 | 07 December 2023

Kryetari i Prishtinës,  Përparim Rama, ende nuk ka ardhur në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal e thirrur nga asamblistët për propozim vendimin e tij që të falen tatimet në pronë në komunën e Prishtinës për vitin 2022 – 2023.

Në seancën ku sipas burimeve të Infokusit pritej që vendimi i tij të kundërshtohej edhe nga asamblistët e partisë së tij, shkruan Gazeta Infokus.

Ky vendim po kundërshtohet jo vetëm nga LDK-ja por edhe nga asamblistët e PDK-së derisa po përkrahet nga LVV-ja.

-Advertisement-

Infokusi është duke përcjellë seancën që si duket Rama nuk erdhi për shkak se e dinte që do të kundërshtohej edhe nga vetë LDK-ja./Gazeta Infokus/

LDK kundër Përparim Ramës për këtë vendim në komunën e Prishtinës

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera