Përfundon pjesa e parë e takimit, Juventus – Sassuolo

Autori: Gazeta inFokus 21:40 | 10 January 2021

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit ndërmjet Juventusit dhe Sassuolos, që po zhvillohet në kuadër të xhiros së 17-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Në sfidën që po luhet në ‘Allianz Stadium’ në Torino, pas 45 minutave të parë rezultati mbetet i barabartë 0-0.

‘Zonja e Vjetër’ kishte më shumë posedimin e topit, por edhe rastet e krijuara, pasi mysafirët patën katër mundësi për gol, ndy me pak vendasit.

Prej katër rasteve lojtarët e Sassuolos nuk arritën të gjuanin asnjëherë në drejtim të portës së Wojciech Szczesny.

Në anën tjetër nga gjashtë mundësitë që kishin futbollistët e Juventusit një herë dërguan topin në drejtim të portës kundërshtare.

Ekipi i Sassuolos nj minutën e 45’ mbeti me një lojtar me pak në fushë, pasi Pedro Obiangm u ndëshkua direkt me karton të kuq./Gazeta inFokus/