Sport

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes mes Hungarisë dhe Shqipërisë

Autori: Gazeta inFokus 21:34 | 09 October 2021

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Hungarisë dhe Shqipërisë, që po luhet në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Puskas Arena’ në Budapest, pas 45 minutave të parë të dy kombëtaret kanë shkuar në pushim me rezultat të barabartë 0-0.

Edhe hungarezët, por edhe shqiptarët u treguan të kujdesshëm në pjesën e parë, duke mos krijuar shumë raste shënimi.

Gazeta inFokus do t’ju mbajë të informuar në kohë reale për çdo ndryshim rezultati nga ky takim gjatë 45 minutave të dytë./Gazeta inFokus/

 

Të tjera