Sport

Përfundon gjithçka, Xavi dhe Barcelona zyrtarisht ndajnë rrugët

Autori: Gazeta inFokus 17:54 | 28 May 2024

Trajneri Xavi Hernandes dhe skuadra e Barcelonës, kanë vendosur të ndajnë rrugët.

Ata zyrtarisht kanë rënë dakord për përfundimin e kontratës.

Xavi kishte edhe një vit kontratë, por nuk kërkoi dëmshpërblim për largimi të mëhershëm.

-Advertisement-

Kjo ndarje vie si pasojë e një sezoni të dobët që pati skuadra spanjolle.