Sport

Perez ka zbuluar se a do të transferohet Mbappe te Real Madridi

Autori: Gazeta inFokus 09:32 | 21 May 2022

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, raportohet se u ka thënë lojtarëve dhe stafit të skuadrës se Kylian Mbappe nuk do të transferohet në “Santiago Bernabeu”.

Kështu ka bërë të ditur gazetari i njohur Guillem Belague, transmeton Gazeta Express.

Tutje ai bëri të ditur se Perez ishte në “Santiago Bernabeu” të premten mbrëma për t’i informuar ata për këtë pas ndeshjes me Real Betisin.

Sipas Belague, tani duhet pritur edhe vendimi përfundimtar nga Mbappe.

Në anën tjetër, sulmuesi francez besohet se do të zbulojë vendimin e tij këtë javë.

Kujtojmë se dje është raportuar se PSG-ja ka bindur 23-vjeçarin për të rinovuar kontratën.

Të tjera