Lajme

Pendarovski shkon në një familje shqiptare për iftar, prej aty uron myslimanët

Autori: Gazeta inFokus 20:11 | 23 March 2023

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ishte në një darkë iftar me familjen Mamuti.

Prej aty, ai besimtarëve u ka uruar agjërime të lehta të Ramazanit, si dhe që ditët e agjërimit të kalojnë në paqe, mirëqenie dhe falje.

“Në muajin më të ndritshëm në Islam, i cili feston pastrimin shpirtëror dhe trupor, të gjithë besimtarëve të besimit islam ju uroj agjërime të lehta të Ramazanit dhe ditët e agjërimit të kalojnë në paqe, begati dhe falje.”, tha ai.

“Faleminderit familjes Mahmuti për pritjen e ngrohtë dhe ndarjen e darkës së iftarit.”, shtoi Pendarovski.

42,000,000 € u paguan për 11 vjet për demet e shkaktuara nga automjetet e pasiguruara

Të tjera