Lajme

PDK e shkarkon Adelina Graincën nga të gjitha funksionet në parti: E shiti votën për para të majme

Autori: Gazeta inFokus 19:13 | 04 April 2021

Partia Demokratike e Kosovës ka shkarkuar sot nga të gjitha funksionet deputeten Adelinë Grainca.

Në komunikatën e partisë thuhet se ajo tradhëtoi votën e eletoratit të PDK-së dhe e shiti votën e saj për ta votuar Vjosa Osmanin për presidente.

“PDK ka qenë e njoftuar qysh mbrëmë se Albin Kurti ka hyrë në pazare me deputeten dhe familjarët e saj duke i ofruar para të majme, privilegje dhe çasje në tenderë publikë për bizneset që kanë deputetja Grainca dhe familja e saj” thuhet në komunikatën e PDK-së./

Të tjera