Auto&Tech

Pas shkurtimit të stafit, Elon Musk merr tjetër vendim mbyll edhe zyrat

Autori: Gazeta inFokus 07:56 | 18 November 2022

Twitter ka mbyllur përkohësisht zyrat për stafin. Kriza në kompani ka arritur sot (18 nëntor) kulmin pasi qindra punonjës refuzuan ultimatumin e Elon Musk për të vazhduar punën me intensitet të lartë.

Përdoruesit e Twitter filluan të thonë lamtumirë dhe të lidhen me llogaritë në platforma të tjera.

“Ju lutemi të vazhdoni të pajtoheni me politikën e kompanisë duke u përmbajtur nga diskutimi i informacionit konfidencial të kompanisë në mediat sociale, me shtypin ose gjetkë”, thuhej në email.

Largimet përfshijnë shumë inxhinierë përgjegjës për rregullimin e defekteve dhe parandalimin e ndërprerjeve të shërbimit, duke ngritur pyetje në lidhje me stabilitetin e platformës mes humbjes së punonjësve dhe duke nxitur debate midis menaxherëve se kush duhet të kërkohet të kthehet. Twitter njoftoi përmes emailit se do të mbyllte “ndërtesat e zyrave” dhe do të çaktivizonte aksesin në distinktivin e punonjësve deri të hënën.

Etiketa:

Të tjera