Lajme

Parashikimi i motit, nesër pritet borë

Autori: Gazeta inFokus 00:07 | 03 December 2019

Gjatë ditës së nesëme pritet moti i ftohtë dhe kryesisht vranët. Herët në mëngjes reshje shiu dhe bore, që më pas do të shndërrohen në borë. Pasdite dhe në mbrëmje reshjet pritet të pushojnë. Erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 5-12m/s. Indeksi UV: 1.

Ndërsa më 4.12.2019 pritet sërish mot i ftohtë. Në mëngjes me ngrica dhe vransira. Ditën pjesërisht vranët, e në mbrëmje priten kthjellime.

Erë mesatare nga verilindja 3-9m/s. Indeksi UV: 1.

Të tjera