Fun & Video

Pamje fantastike nga parku kombëtar i Torres del Paine (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 19:04 | 12 May 2017
Këto pamje të mrekullueshme vijnë nga praku kombëtar i Torres de Paine, i cili gjendet në jug të Patagonit, në Kili

Parku është i njohur për kullat shkëmbore të mëdha të cilat janë një pjesë e maleve Ande, shkruan Gazeta Tema.

Emri Torres del Paine do te thotë Kullat e Kaltërta.

Majat më të famshme në park ajnë Cordillera del Paine, një grup majash të zymëta. GJithashtu në park gjendet një akullnajë, një liqen dhe disa lumenjë.

Më poshtë shikoni pamjet e mrekullueshme që vijnë nga ky park.

Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera