Lajme

Pamje ekskluzive të situatës në Jarinjë pas hyrjes së KFOR-it

Autori: Gazeta inFokus 10:59 | 02 October 2021

Barrikadat e serbëve në afërsi të pikës kufitare në Jarnjë kanë filluar të hiqen.

Gazetari i Infokusit që po qendron në vendin e ngjarjes raporton se barrikada e pare është liruar dhe se tashmë ka filluar lëvizja e automjeteve në njerën korsi.

Protestuesit serbë po vazhdojnë të qëndrojnë në rrugë dhe në vendet ku kanë qenë të vendosur në tenda.

Ndërkohë, njësitet speciale të Kosovës kanë refuzuar të tërhiqen nga pikat kufitare derisa të bëhet lirimi i plotë i rrugëve, ashtu siç janë dakorduar palët në Bruksel./Gazeta Infokus/

Të tjera