Lajme

Pa befasi: Kadri Veseli rizgjidhet kryetar i PDK-së

Autori: Gazeta inFokus 11:07 | 16 June 2019

Partia Demokratike e Kosovës është duke mbajtur zgjedhjet për kryetar.

Pa kundërkandidat dhe pa asnjë votë kundër, Kadri Veseli, është rizgjedhur kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës.

Kjo ishte konventa e Nëntë e  PDK-së.

Të tjera