Lajme

Osmani uron Ditën e Egjiptianëve: Angazhohemi që Kosova të jetë shtëpi e të gjithëve

Autori: Gazeta inFokus 22:15 | 24 June 2021

Presidentja Vjosa Osmani ka uruar Ditën e Komunitetit Egjiptian, duke thënë se ata përbëjnë pasuri për Kosovën.

“Komuniteti egjiptian i Kosovës e pasuron diversitetin tonë kulturor. Ata janë pjesë e historisë sonë dhe e shtetndërtimit të Republikës së Kosovës. Ne angazhohemi çdo ditë që shteti ynë të jetë shtëpi e të gjithëve, pa dallim. Të dashur egjiptianë të Kosovës, urime dita juaj!”, ka shkruar Osmani në Facebook.

Postimi i plotë:

Komuniteti egjiptian i Kosovës e pasuron diversitetin tonë kulturor. Ata janë pjesë e historisë sonë dhe e shtetndërtimit të Republikës së Kosovës. Ne angazhohemi çdo ditë që shteti ynë të jetë shtëpi e të gjithëve, pa dallim.
Të dashur egjiptianë të Kosovës, urime dita juaj!

Të tjera