Lajme

Osmani: Sonte nuk ka humbës, ka vetëm festë

Autori: Gazeta inFokus 18:24 | 17 November 2019

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka treguar se gjindet në stadiumin “Fadil Vokrri”, pikërisht aty ku sot zhvillohet një ndeshje me peshë mjaftë të madhe mes Kosovës dhe Anglisë.

E këtë gjë e ka bërë të ditur vetë Osmani me anë të një postimi në rrjetin social facebook, duke thënë se “sonte do të festojmë”, ku pasi sipas sajë në këtë ndeshje nuk ka humbës, shkruan gazeta infokus.

“Sonte nuk ka humbës. Ka vetëm festë”, ka shkruar Osmani.

Kosova po zhvillon pjesën e parë të ndeshjes me Anglinë, ndeshje kjo e fundit për kualifikimet e Kampionatit Evropian “EURO 2020./Gazeta inFokus/.

Të tjera