Lajme

Osmani mbledh partnerët pas OKB-së: Kosova krenare që ka kaq shumë miq

Autori: Gazeta inFokus 10:31 | 23 April 2024

Presidentja Vjosa Osmani pas takimit të Këshillit të Sigurimit në OKB ka mbledhur përfaqësues të vendeve partnere të Kosovës.

“Një mundësi e shkëlqyer për të festuar hapat e vazhdueshëm të Kosovës dhe për të diskutuar rrugën tonë të palëkundur drejt institucioneve euroatlantike”, ka shkruar ajo në X.

Osmani ka shpërndarë fotografi të mbrëmjes, në të cilën shihen përfaqësuesë të shteteve të ndryshme.

-Advertisement-

“Kosova është krenare që ka kaq shumë miq dhe aleatë në krah të saj”, ka thënë ajo.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
UFC EKSKLUZIVISHT NË ARTMOTION!

Të tjera