Sport

Olivier Giroud transferohet në Amerikë te Los Angeles FC

Autori: Gazeta inFokus 07:45 | 15 May 2024

Olivier Giroud është zyrtarisht lojtari më i ri Los Angeles FC.

Klubi amerikan ka zyrtarizuar këtë të martë afrimin e sulmuesit francez përmes postimeve në rrjetet sociale.

“Sulmuesi Olivier Giroud do t’i bashkohet Los Angeles FC deri në vitin 2025, me opsionin e zgjatjes së kontratës deri në vitin 2026”-bën me dije klubi amerikan.

-Advertisement-

Vetëm një ditë më parë francezi bëri me dije largimin nga Milan-i përmes një videoje të publikuar nga klubi italian në rrjetet sociale.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
EURO 2024 dhe Serie A, dy ekskluzivitetet absolute të Artmotion këtë vit

Të tjera