Sport

Nuk ka rinovuar me City-n, Jesus mund të përfundojë në Itali

Autori: Gazeta inFokus 12:01 | 25 April 2022

E ardhmja e sulmuesit brazilian të Mancheter City-t, Gabriel Jesus mbetet e pasigurt, pasi negociatat për rinovimin e kontratës mes tij dhe klubit ende nuk kanë nisur.

Autori i 11 golave dhe 12 asists në sezonin 2021-2022 ka nisur që të shqyrtojë mundësitë e tjera. Kontrata aktuale e Jesus me “Citizens” skadon në vitin 2023 dhe nëse marrëveshja për vazhdimin nuk gjendet deri në fund të sezonit, sulmuesi do të përfundonte në merkato këtë verë.

25-vjeçari e ka bërë të qartë preferëncën e tij kur deklaroi “provoni një kampionat të ri duke i dhënë lamtumirën Premier League”.

-Advertisement-

Juventusi ka qenë vigjilent ndaj tij, mes shumë klubeve të interesuara në Evropë, por Interi po kërkon gjithashtu një përforcim më një sulmues që ka këto karakteristika.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Blerando i Big Brother Vip Kosova – fytyra e re e Prince Espresso

Të tjera