Sport

Nuk ka kohë për tu humbur, Shqipëria i kthehet stërvitjeve për ndeshjen me Kroacinë

Autori: Gazeta inFokus 16:01 | 16 June 2024

Shqipëria është rikthyer sot në stërvitje, me përzgjedhësin Sylvinho që ndau grupin e kuqezinjve në dy pjesë.

Lojtarët që u aktivizuan si titullarë në duelin e së shtunës përballë Italisë, kanë punuar në palestër.

Gjithashtu kishte masazhe për ata që zbritën në fushë në stadiumin “Signal Iduna Park”, ku pësuan humbje nga Italia.

-Advertisement-

Ndërkohë, pjesa tjetër ka kryer rreth 60 minuta përgatitje tekniko-taktike në kuadër të duelit ndaj Kroacisë.

Shqipëria rikthehet në fushë të mërkurën e 19 qershorit për takimin e dytë në grupin B të Euro 2024.

Kuqezinjtë do të sfidojnë Kroacinë në “Volksparkstadion”, Hamburg, duke nisur prej orës 15:00.

Stadium me kapacitet 57 mijë tifozë dhe është mundësia e fundit që Shqipëria të kthehet në lojë për tu kualifikuar nga grupi.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
EURO 2024 dhe Serie A, dy ekskluzivitetet absolute të Artmotion këtë vit

Të tjera